- 140
Фактична ціна реалізації блакитного палива за квітень 2022 року в Україні становила 1 228.3 доларів за 1000 кубічних метрів, що у національній валюті становить 35 932.9 гривень. Аналогічний показник за березень цього ж року становив 1 004.6 американських доларів, або 29 390.8 гривень. У лютому ж середня ціна газу, що імпортується, становила 1010.1 доларів за 1000м3 або 29550.3 гривень.
Такі цифри наводить Директорат Міністерства економіки щодо розвитку реального економічного сектора.
Зробивши розрахунок на основі наведених даних, резюмуємо, що ціна газу у квітні місяці підвищилася на 22.3%.
Яким буде наступний опалювальний сезон і які "сюрпризи" нас чекають?
Ймовірно, Україна має використати альтернативні джерела для постачання газу для опалювального періоду 2022-23р.р. Проте, "Нафтогаз" поки що не представив опрацьованого аналізу споживання палива. Екс-керівник правління цієї компанії Андрій Коболєв вважає, що якщо Росія остаточно припинить постачання газу до Європи, Євросоюз зможе перейти на альтернативні джерела енергії, значно знизивши споживання природного газу. Щоправда, доки йде війна, якісь прогнози робити передчасно.
"Ми точно побачимо якесь зменшення. Наскільки зменшиться споживання, мені передбачити складно. Навіщо зараз спекулювати?" – підсумував Андрій Коболєв в інтерв'ю газеті "Сегодня" https://economics.segodnya.ua/amp-economics/stoimost-gaza-v-ukraine-rezko-vyrosla-kakova-teper-ego-srednyaya-cena-1619431.html.
Екс-голова вважає, що питанням раціональної витрати блакитного палива в опалювальний період серйозно має займатися місцева влада. Це стосується і зниження норм опалення, і відключення від опалення зайвих приміщень. Така економія призведе до того, що нашим співвітчизникам цілком вистачить газу власного видобутку.