- 2580
Автономне газопостачання котельні є актуальним рішенням в умовах нестабільних поставок природного газу і зростання ціни на нього. Автономна газифікація є першим кроком до незалежності об'єкта будь-якого типу (житлових будинків, промислових об'єктів). Наявність котельні, що працює від зрідженого газу пропан-бутану , - це запорука комфорту, адже в цьому випадку з'являється впевненість в тому, що об'єкт буде завжди газифікований та безперебійно працювати, незалежно від зовнішніх умов.
Примітно, що установка газгольдера, в якому зберігається пропан-бутан, відповідає не тільки за ефективне газопостачання, а й забезпечує об'єкт гарячою водою і електрикою. По суті, автономність котельні є запорукою універсальності об'єкта, він буде завжди готовий до експлуатації.
Котельні установки на пропан-бутану - це єдина можливість забезпечити всі умови для нормального функціонування об'єкта, розташованого в місцях, куди складно протягнути магістральний газопровід. Автономна система складається з газгольдера, підземного газопроводу зі збіркою конденсату, випарної установки, блочної котельні.
Важливим компонентом є газове обладнання , яке встановлюється безпосередньо на об'єкті. Всі елементи системи повинні бути якісними і ефективно виконувати покладені на них завдання.
Ємність -9,15 / 25 м. Куб; Випарна установка (в шафі); Регуляторна група;
Насос для подачі газу у випарник Рінемір Лічільник
Анодно-катодний захист ємностей;
Газопровідна арматура для монтажу газопроводу високого тиску (кульовий кран, зворотний клапан, швидкісний клапан, електромагнітний клапан);
Прилад-покажчик рівня палива;
Щит електрокерування насосної і випарної установки.
Можливе виконання продуктивністю до 9000 кг / год для котелень потужністю 100 МВт.
Системи автономного газопостачання на базі електричних випарників продуктивністю від 300 до 1200 кг / год
Системи автономного газопостачання (СУГ) будуються за блоковим принципом і можуть бути легко розширені, якщо потрібно значно наростити теплову потужність.
Все обладнання для системи автономного газопостачання сертифіковано і має дозвіл на застосування «Держгірпромнагляд» в Україні.
Регулятори обладнані пристроями захисту - запобіжний запірний клапан (ПЗК / SAV) і запобіжний підбурюючий клапан (ПСК / SBV).
Згідно з «Висновки експертизи» ЕТЦ, все випарні установки комплектуються покажчиком рівня рідини № 26 135, встановленим на фільтрі-відсікач рідкої фази.
Обгороджена площадка для розміщення ємностей і випарників від 30 кв. м. до 300 кв. м., в залежності від геометричних розмірів і кількості ємностей;
Протипожежні розриви від ємностей і випарників до виробничих і житлових будівель від 10 м. до 40м., в залежності від призначення будівлі та загального обсягу ємностей (ДБН В.2.5-20-2018 - Газопостачання).
Вартість автономної системи газопостачання зрідженим газом складається з ціни проектно-вишукувальних робіт, доставки, монтажу і пуско-налагодження газопровідного обладнання.
Використовувати зріджений газ, що зберігається в газгольдерах на терріторії підприємства, набагато вигідніше, ніж користуватися послугами газових комунальних господарств.
Замовлений газ пропан-бутан буде доставлена в найстисліші терміни в будь-яку точку країни.
Всі витрати на монтажсистем автономного газопостачання і на покупку балонів окупаються в середньому в термін 3-6 місяців. Це досягається завдяки економії на ціні енергоносія, а також на можливості мінімізації транспортних витрат при великих обсягах закупівель.
Відмінно від метану (природного газу) ринок якого монополізований і зарегульований державою, на ринку пропан-бутану немає прив'язки до монополіста, обладнання перебувати у вашій приватній власності, ви вибираєте постачальника газу, газового обладнання (з вартістю товарів можна ознайомитись в розділі "Товари")
Зріджений газ в Україні є завжди в достатній кількості (40% ринку власне виробництво) і його можна зберігати у власних резервуарах довгий період;
Немає проблем з перебоями тиску газу або обмеженнями споживання які найчастіше використовують газові комунальні господарства (Облгаз);
Немає залежності від техобслуговування «облгази», договірних зобов'язань, планового споживання палива, перевірок лічильників в невідповідний період;
Немає залежності від добового бронювання газу як у випадку з природним газом. Багато підприємств використовують природний газ переплачують гроші за використання газу понад закупленого ліміту, і навпаки;
Якість палива. Газ не розбавляється (як у випадках з природним газом), і має постійні паспортні величини теплотворної здатності. В одному кубі природного газу заявлена теплотворність 8200 ккал (за фактом, часто на 15% менше 7000 ккал), в одному кубі парової фази пропан-бутану (з співвідношенням 50/50) - 25800 ккал;
Пропан-бутан можна використовувати в більш широкому діапазоні умов і при низькій температурі навколишнього середовища, чого не скажеш про твердопаливних котлах, дровах і палетах від яких вже відмовилися країни ЄС. Теплові втрати і економічна собівартість обслуговування твердопаливних котлів тепловою потужністю понад 1000 кВт не виправдовують себе;
Тарифи на електроенергію і газ, очевидно, знижувати вже не будуть, а в силу монополії, на ринку розвивається залежність ціни від політичних інтересів. Зріджений газ тяжіє до здешевлення в глобальному масштабі виходячи з геополітичної ситуації;
Пропан-бутан взаимозаменяем на об'єктах, де використовується природний газ, можлива подача через існуючий газопровід, немає необхідності в заміні газоспоживаючого обладнання;
На нових об'єктах будівництва монтаж і узгодження автономного газопостачання обходитися в декілька разів дешевше і швидше за виконанням, в порівнянні з частими проблемами отримання ТУ на прокладку природного газу, реконструкції газопроводів, необгрунтовано високих ціна на монтаж і введення в експлуатацію систем газопостачання природного газу.
Як відомо, ціна на газ для споживачів збільшується з кожним роком. Якщо враховувати, що при цьому ще і терміни будівництва газопроводів дуже затягнуті, то газопостачання котельні скрапленим газом є найбільш доцільним варіантом.
Щоб розрахувати вигоду від автономної котельні на пропан-бутан, необхідно знати вартість двох видів палива - природного газу і скрапленого. Навіть за умови, що ці показники практично рівні, різниця все ж існує, адже ціна будівництва систем істотно різняться, причому не на користь природного газу.
Сьогодні оплатити послуги по будівництву котелень, що працюють на зрідженому газі , можуть дозволити собі як власники промислових об'єктів, так і власники приватних будинків, тим більше що в подальшому економія буде дійсно відчутна.
Крім усього іншого, перехід на зріджений газ є інвестицією в майбутнє, адже ціна на паливо формується на основі численних факторів, тоді як ціна природного газу повністю залежить від країн-монополістів.