- 46
Тенденція зростання ціни на природний газ змушує українців шукати нові варіанти опалення, використовуючи всілякі альтернативні джерела теплової енергії. Пелети відносяться до твердого виду палива і є просушені і спресовані в тверді циліндричні гранули відходи деревообробної промисловості та сільського господарства: деревна тирса, тріски, стружку, солому, лузгу соняшника, рослинну лушпиння. Конструкція пеллетного твердопаливного котла складається з корпусу, оснащеного блоком автоматики, бункера для завантаження палива, механізму подачі гранул, камери згоряння.
Щільні гранули доставляються шнековим механізмом в корпус котла і потрапляють на пальник, що нагадує глибоку перфоровану металеву тарілку, рівномірно розподіляючи по її поверхні. Після спрацьовування електророзпалю пелети практично повністю згоряють, а їх місце займає нова порція палива. Виділяється в процесі горіння тепло нагріває воду всередині сталевого або чавунного теплообмінника, яка починає циркулювати по контуру опалювальної системи, зігріваючи повітря всередині приміщень.
У порівнянні з дровами, використання пеллет більш ефективно і безпечно з точки зору ризику самозаймання. При цьому зменшується кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу і скорочується періодичність очищення камери від золи (не більше 1 рази в тиждень). Ціна котлів, що працюють на пелетах, залежить від потужності, функціоналу і конструктивних особливостей моделі.
Перед установкою пеллетного котла необхідно передбачити певні моменти:
- наявність окремого сухого приміщення (підвал, прибудова) з хорошою вентиляцією і оптимальною температурою повітря (близько + 10ºС);
- покритий керамічною плиткою або бетоном підлогу в приміщенні котельні;
- вільний простір від стін до котла, достатню для його обслуговування і ремонту.
Незважаючи на високий ККД даного виду обладнання, в порівнянні з іншими варіантами опалення будинку (природний газ, електроенергія, дрова) по витратній частині воно поступається системам автономного обігріву, що працює на зрідженому газі. Також котел на пеллетах має ряд істотних недоліків іншого характеру: велика витрата пелет при мінусових температурах (не менше 1 тонни гранул на місяць), необхідність створення особливих умов для зберігання твердого біопалива в сухому стані, так як набряклий від підвищеної вологості матеріал здатний забити шнеки, а також високе споживання електроенергії. Для віддалених заміських будинків доведеться купувати генератор і додаткове обладнання, що значно підвищує вартість тепла, що виробляється.
Вигода від пеллетного котла буде відчутною виключно в регіонах, де існує можливість придбання необхідного для споживання кількості якісних гранул (без клеять / хімічних речовин) за низьку ціну. Якщо доведеться транспортувати паливо на велику відстань, то недостатньо спресований матеріал здатний подрібнити в пил і стати повністю непридатним для подальшого використання.
Щоб організувати в своїй оселі автономну систему опалення і назавжди забути про «прив'язці» до газових монополістів, варто провести порівняльний аналіз всіх способів, що дозволяють отримувати тепло в необхідних для споживання обсягах. Установка в будинку незалежного газопостачального обладнання, що працює на пропан-бутанової суміші, дозволить відключитися від централізованої системи газопостачання і забезпечити контрольований рівень витрати теплової енергії, в залежності від температури зовнішнього повітря і побутових потреб (приготування їжі, подача гарячої води). У компанії УКРАВТОНОМГАЗ можна оформити замовлення на створення проекту автономної газифікації і проведення повного комплексу будівельно-монтажних робіт.