- 50
Ціни на природний газ різко зросли в кінці 2020 року і початку 2021, що викликало невдоволення громадян і призвело до необхідності втручання держави в ціноутворення. Кабінетом Міністрів України в січні цього року було прийнято постанову, яка передбачала обмеження максимальної ціни на газ для побутового використання, яка становить 6,99 грн за один кубічний метр. Така ціна діє з початку лютого по кінець березня 2021 року включно. Крім цього, газ був внесений до списку соціально значимих товарів.
Крім вартості самого газу, населення оплачує також послуги газорозподільних компаній, які здійснюють його транспортування і розподіл. Вартість доставки на початок року в межах України і навіть однієї окремо взятої області сильно відрізнялася в залежності від щільності населення. Тому ціна транспортування була усереднена і максимальний тариф на доставку газу до кінця березня був обмежений 1,79 грн за 1 м³. Із закінченням опалювального сезону перестають діяти цінові обмеження.
З квітня місяця вартість природного газового ресурсу буде встановлюватися на підставі ринкового ціноутворення. Можна припустити, що ціни як на природний газ, так і на його доставку значно виростуть. Із закінченням опалювального сезону споживання населенням значно знизиться, адже в літній період газ використовується тільки для приготування їжі і підігріву води, але підвищення цін на саме блакитне паливо і його доставку все одно значно вдарить по кишені українців.
Уже в попередні роки багато замислювалися про перехід на альтернативні види палива, такі як тверде паливо (дрова, пелети, торфяні брикети, вугілля), електрику, зріджений вуглеводневий газ. Найдешевшим є тверде паливо, але його використання тягне за собою ряд складнощів, таких як необхідність заготовки на зиму, неможливість повної автоматизації процесу опалення, фізичні зусилля, пов'язані з завантаженням котла і очищенням його від сажі та золи. Електроенергія також є досить дорогим джерелом тепла, тому використовуючи електрокотли, заощадити навряд чи вдасться. Перевагою такого типу опалення є екологічність і безпеку.
Досить популярні системи автономного газопостачання, в яких в якості палива використовується зріджений вуглеводневий газ, який представляє собою суміш пропану і бутану в певній пропорції. Пропан-бутан відрізняється високою енергоефективністю, екологічністю. Для використання ЗВГ немає необхідності встановлювати додаткові котли або змінювати їх на нові, так як звичайний газовий котел можна легко переобладнати для роботи на пропан-бутану. Поставка і зберігання палива здійснюється в спеціальних балонах або газгольдерах, для опалення можуть використовуватися газобалонні установки, що складаються з декількох балонів, об'єднаних в одну систему.
Компанія УКРАВТОНОМГАЗ забезпечує поставки пропан-бутану по всій Україні, а також займається проектуванням і будівництвом систем газопостачання, поставками газового обладнання високої якості. На сайті компанії можна ознайомитись з актуальною ціною на газ, розрахувати, яка кількість необхідно для опалення вашого будинку і скільки він буде коштувати. Компанія пропонує максимально вигідні ціни на ЗВГ, які досить стабільні, а також гарантує його високу якість.