- 144
Припинення постачання газу з росії в період зимового зниження температури призведе до швидкого зниження запасів у сховищах. Така заява надійшла від компанії Bloomberg – провідного постачальника фінансової інформації. Також це призведе до складнощів у підготовці до наступних періодів опалення у країнах ЄС.
Грунтуючись на думках керівників енергетичних компаній, Bloomberg заявляє, що дефіцит запасів газу в країнах Європи збережеться як мінімум до 2025 року.
Зараз політики зосередили основні зусилля на тому, щоб майбутній опалювальний період пройшов якомога благополучніше, але проблема з наповненням сховищ збережеться і надалі. Так, комерційний директор найбільшої німецької енергетичної компанії Uniper SE Ніек Ден Холландер вважає: «Наступної зими у Європи можуть виникнути ще серйозніші проблеми. Можливо, наступного літа країни не зможуть заповнити сховища так, як вдалося цього року».
Вже зараз, як заявило видання, в Європі вибухнула найбільша за останні 50 років енергетична криза, пов'язана зі скороченням постачання російського газу. Для вирішення короткострокових проблем та компенсації різкого стрибка цін на енергію у цей зимовий період було виділено понад 300 мільярдів євро. Термін цих заходів вже добігає кінця, хоча бажаного результату так і не було досягнуто.
Керівник глобального відділу досліджень сировинних товарів у Citigroup Inc. Морс вважає, що лише після 2025 року ціни на газ до ЄС повернуться до рівня початку 2021 року.
Сьогоднішня ситуація з енергоресурсами в Європі спричинена тривалим, багаторічним нарощуванням залежності від Росії. І тепер Європа змушена здійснити хворобливе повне перезавантаження, з обмеженням споживання газу населенням та скороченням виробництва підприємствами.
Голова та співзасновник компанії Tellurian Inc. Чариф Соукі зазначив, що «Кульмінацією цього стану є руйнація попиту. Людям доведеться змінити свій спосіб життя. Ви будете рідше їздити на машині, рідше вмикати опалення, рідше вмикати світло».
Ще минулого року 40% потреб Євросоюзу компенсувалися постачанням російського газу. Проблема ускладнилася після того, як росія на невизначений термін перекрила «Північний потік-1», наступним може бути постачання через ГТС України.
«Якщо кінцева мета кремля – повністю позбавити Центральну Європу постачання російського газу, то транзит через Україну, безумовно, опиниться під загрозою», – зауважила аналітик із ЗПГ у компанії Kpler Лаура Пейдж.
Раніше надійшла інформація, що 2 вересня роботу газопроводу «Північний потік» було повністю зупинено росією, під приводом витоку масла та необхідності ремонту.
Євросоюз заявив, що повністю готовий до припинення російського постачання газу.
Також надійшла заява голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн про необхідність встановлення обмеження ціни на російський газ, що постачається до Європи.