- 56
Це стало можливим завдяки заповненню газових сховищ та енергозбереженню.
Така заява надійшла від комісара Євросоюзу з економіки Паоло Джентілоні.
Так, Джентилоні повідомив, що Європейський Союз на 80% поповнив запаси газу завдяки диверсифікації поставок, хоча в різних країнах ситуація не однакова.
Також комісар зазначив, що останніми місяцями в Євросоюзі було докладено багато зусиль для протистояння російському енергетичному шантажу.
"Ми не боїмося рішень Путіна, ми просимо російську сторону дотримуватися контрактів, але якщо вони цього не роблять, ми готові реагувати", - заявив Джентилоні.
Варто зазначити, що компанія Siemens Energy не підтвердила наявність причин, заявлених Газпромом, для припинення роботи "Північного потоку" на невизначений час.
Наразі роботу "Північного потоку" з постачання газу до Європи повністю зупинено російським "Газпромом".
Також "Газпром" повідомив французьку енергетичну компанію Engie, що з вівторка постачання газу буде скорочено, названа причина скорочення - "суперечності в контрактах". При цьому за останні півроку постачання "Газпрому" для Engie було вже значно скорочено.
З початку повномасштабної війни в Україні Росія неодноразово застосовувала газову зброю як шантаж Європейських країн. Російською компанією було послідовно скорочено постачання до низки країн, зокрема – до Німеччини, Італії, Франції та інших. Більше того, країни, які відмовилися платити за газ карбованцями, раніше повністю перестали отримувати блакитне паливо.